وبلاگ

مجید عصری ۲۷ ساله از دیار سبلان استان اردبیل شهرستان  مشگین شهر میباشد.

مجید عصری درخانواده ای آشنا به هنر موسیقی و موغام(موسیقی ردیفی آذربایجانی) متولد شد. اولین مشوق و استاد مجید پدرش بود که از زمان کودکی گوشه ها و شعبه های موغام را در گوش او زمزمه می کرد و روح و جان مجید عصری را با موسیقی و موغام اشنا و عجین ساخت.

در سال۱۳۹۰ با حضور در کلاس های موغام در مشگین شهر شروع به فراگیری اصولی موغام کرد و پس از آن در مسابقات فجر موغام شرکت کرد و توانست مقام کسب کند.پس از مدتی برای یاد گیری زیربناهای موغام به حضور استاد ناصر عطاپور رسید و حدود چهار سال در محضر آن استاد به یاد گیری موغام پرداخت و سپس  برای حضور در مسابقات موغام جمهوری آذربایجان  در سال ۲۰۱۷ با حضور در کلاس های استاد تمام موسقی مقامی آذربایجانی جناب استاد “غضنفر عباس اوف” تمامی ردیف ها و دستگاه های موسیقی آذربایجانی را فرا گرفته و در مسابقات بین المللی موغام  جمهوری آذربایجان شرکت کرد و توانست مقام ارزشمند سوم را کسب کند.

حدود دو سالی است که از باکو برگشته و در طی دو سال کنسرت های مختلفی در تهران،کرج،کیش،تبریز،ارومیه،اردبیل و… برگزار نموده است.

و در حال حاضر مشغول تدریس موسیقی آذربایجانی در آموزشگاه های بزرگ موسیقی  تهران از جمله آموزشگاه “ثمین” “آوای جام جم” و خانه هنر میباشد.

یک دیدگاه بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.